Mapa opisywanych atrakcji turystycznych Czech. - Czeskie klimaty - okiem Polaka

Przejdź do treści

Menu główne:

Mapa opisywanych atrakcji turystycznych Czech.

Informacje ogólne
Tytułem wstępu.
W lipcu 1989 r. miałem niewątpliwą przyjemność spędzić miesiąc na obozie OHP w ówczesnej Czechosłowacji, w Kraju Karlowarskim, w miejscowości Abertamy. Obóz zorganizowany był przez Słupski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego. Jego celem była pomoc w sadzeniu lasu na wzgórzach Czeskich Rudaw oraz poznanie kraju sąsiadów. Po kilku latach, pod koniec sierpnia 1997 r. postanowiliśmy pojechać na wycieczkę właśnie w ten region. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że Pensjonat, w którym mieszkałem na obozie już nie istnieje. Było dość późno i nie było za bardzo czasu na szukanie noclegu. Przejechaliśmy się po niedalekiej okolicy i udało nam się przenocować w Pensjonacie ILMA w Hrebecznej. W czasie tego pobytu pojeździliśmy po okolicach i zaczęliśmy poznawać region. Zakochaliśmy się w tym regionie. W następnych latach biliśmy tam jeszcze kilka razy. W 2012 r. pojechaliśmy do ILMY po raz kolejny, ale tym razem dzięki rozpowszechnieniu się techniki fotografii cyfrowej możemy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami.
Wielu z Polaków traktuje Czechy tylko i wyłącznie z perspektywy Pragi, piwa i Wojaka Szwejka. Jest to bardzo duże uproszczenie, ponieważ jest to przepiękny kraj, niezniszczony przez wojny, chociaż okres komunizmu spowodował wiele zniszczeń w zabytkach sakralnych. Na szczęście od tamtego czasu wiele się zmieniło i architektura sakralna wróciła do łask. Naszym zdaniem Karlowe Wary są o wiele piękniejsze od Pragi. Mają swój niepowtarzalny klimat wielkiego uzdrowiska. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego pięknego kraju.

Pokaż Republika Czeska na większej mapie
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
Na wszystkie wyprawy po Czechach gorąco polecam elektroniczne mapy firmy Seznam.cz. Wśród produktów znajdziecie wspaniałą stronę mapową na komputerze oraz rewelacyjną aplikację na smartfona, które pomogą Wam odnaleźć wszystko, co warto zwiedzić. Aplikacja pozwala na zapisanie map w wersji off-line, dzięki czemu nie będziemy uzależnieni od dostępu do internetu.

Z takimi mapami trudno się zgubić !!!
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego