Mapa opisywanych atrakcji turystycznych Czech. - Czeskie klimaty - okiem Polaka

Idź do spisu treści

Menu główne:

Mapa opisywanych atrakcji turystycznych Czech.

Informacje ogólne

Tytułem wstępu.

W lipcu 1989 roku miałem niewątpliwą przyjemność spędzić miesiąc na obozie OHP w ówczesnej Czechosłowacji, w Kraju Karlowarskim, w miejscowości Abertamy. Obóz zorganizowany był przez Słupski Hufiec Harcerski. Jego celem była pomoc w sadzeniu lasu na wzgórzach Czeskich Rudaw oraz poznanie kraju sąsiadów. Po kilku latach, pod koniec sierpnia 1997 roku postanowiliśmy pojechać na wycieczkę właśnie w ten region. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że Pensjonat, w którym mieszkałem na obozie już nie istnieje. Było dość późno i nie było za bardzo czasu na szukanie noclegu. Przejechaliśmy się po niedalekiej okolicy i udało nam się przenocować w Pensjonacie ILMA w Hrebecznej. W czasie tego pobytu pojeździliśmy po okolicach i zaczęliśmy poznawać region. Zakochaliśmy się w tym regionie. W następnych latach biliśmy tam jeszcze kilka razy. W roku 2012 pojechaliśmy do ILMY po raz kolejny, ale tym razem dzięki rozpowszechnieniu się techniki fotografii cyfrowej możemy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami.
Wielu z Polaków traktuje Czechy tylko i wyłącznie z perspektywy Pragi, piwa i Wojaka Szwejka. Jest to bardzo duże uproszczenie, ponieważ jest to przepiękny kraj, niezniszczony przez wojny, chociaż okres komunizmu spowodował wiele zniszczeń w zabytkach sakralnych. Na szczęście od tamtego czasu wiele się zmieniło i architektura sakralna wróciła do łask. Naszym zdaniem Karlowe Wary są o wiele piękniejsze od Pragi. Mają swój niepowtarzalny klimat wielkiego uzdrowiska. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego pięknego kraju. Jeżeli mielibyście jakieś wątpliwości czy pytania wyślijcie do nas e-mail.Pokaż Republika Czeska na większej mapie
 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 

Na wszystkie wyprawy po Czechach gorąco polecam mapy wydawnictwa SHOCART. Wśród produktów znajdziecie wspaniałe atlasy drogowo-turystyczne, które pomogą Wam odnaleźć wszystko co warto zwiedzić. Polecam również serię składanych map turystyczno-topograficznych - widać na nich dosłownie każdą ścieżkę.

Z takimi mapami trudno się zgubić !!!

 
Search
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego